Hver torsdag i august 2025 inviterer Løgumkloster Bibliotek alle strikke- og hækleentusiaster til en hyggelig strikkecafé. Fra kl. 14.00 kan du tage dit håndarbejde med og nyde en eftermiddag fyldt med kreativitet og gode samtaler.
Denne uge i Løgumkloster byder på en farverig palet af oplevelser med keramikmaling, biludstilling og orgelkoncert. Her kan du finde lidt for enhver smag, når byen åbner op for hyggelige og kreative stunder.
Hellevadvej 16 er netop kommet til salg til hele 1.795.000 kr, hvilket gør den til en af de dyreste boliger til salg i Løgumkloster.
2 nye boliger er kommet til salg den seneste uge i Løgumkloster. Vi giver dig her det fulde overblik over, hvilke boliger der er tale om og hvad de koster.
Drømmer du om en bolig i absolut topklasse? Vi har samlet de dyreste boliger, der lige nu er til salg i Løgumkloster.
Er du i Løgumkloster denne weekend og søger efter meningsfulde oplevelser? Byen byder på både musikalske og filosofiske arrangementer, der kan inspirere og udfordre dine tanker.
Måske vil du ikke betale meget for din næste bolig, eller måske leder du efter et håndværkertilbud? Lige her finder du i hvert fald de billigste boliger i Løgumkloster.
Forestil dig to uger med sol, smil og nærvær. Du vågner op til lyden af havets brusen, nyder morgenmaden med nye bekendtskaber og vælger dagens aktivitet – fællessang, yoga, en udflugt… eller måske bare en rolig stund ved poolen med en god bog. Velkommen til Club Bella!
Seneste opdateringer fra BRSJ på X: RT @SjylPoliti: I.f.m eftersøgningen af Bjarne i Bredebro vil vi gerne i kontakt med det vidne, der ca kl 12 henvendte sig til en brandmand…